לקוח פנה אלינו בבקשה לפתח ליין של מוצרי עזר לאפייה.

בין השאר הוא ביקש שנפתח אבקות אינסטנט פודינג בטעמים שיתאימו למגוון שימושים: הסמכה וייצוב קצפות, להכין מגוון קינוחים, להכנת עוגות גבינה ועוד.

הלקוח ביקש שהמוצר יהיה  לפחות באיכות  של המוצר המוביל בישראל: גם בפונקציונליות ובנוחות השימוש וגם  בטעמים וצבעים.

הטעמים שביקש לפיתוח: וניל, שוקולד, ריבת חלב, וניל צרפתי

ישבנו עם הלקוח להכין בריף טכנולוגי לפרויקט שבו מפורטים כל הדרישות שלו לפיתוח: כשרויות נדרשות, סוג צבעי מאכל, תכונות אורגנולפטיות ועוד פרטים רלוונטיים נוספים לפיתוח.

על מנת למצוא את הארומה והטעם של המוצר, שף פיתוח המוצרים של פרוסולב גלעד דולב איתר תמציות טעם איכותיות ובחן את התאמת התמציות לפרויקט וזאת ע"י הוספה לשמנת הקצפה  ממותקת.

מתוך התמציות בחרנו מס תמציות שהכי התאימו להמשך התהליך.

גלעד רחמים טכנולוג מזון מומחה לפיתוח מוצרים  בדק אילו עמילני  אינסטנט רלוונטיים  לפיתוח וכמובן  מהו המנגנון  הכימי שמאפשר את הפעילות המהירה של ההסמכה והייצוב.

לאחר חקר מדוקדק נבחרו מספר חומרי גלם והובאו למעבדה לטובת ניסיונות.

תהליך הניסיון היה יצירת פורמולה מחומרי הגלם ברמת אבקה- והשף הקולינרי בחן את האבקה באופני שימוש שונים כדי לבחון את ההתאמה של הפורמולה לכל הפרמטרים שהלקוח הגדיר. בכל פורמולה נבחנו הפרמטרים של: כושר הסמכה וייצוב, תחושת מרקם ומהירות התגובה.

נבחנו כ- 8 פורמולות  אבקה שונות. כמייצב בקצפת וכ"אניסטנט פודניג לקינחים קרים ועוגות גבינה.

אחרי שנמצאה הפורמולה המדויקת  התחלנו להלביש את הטעמים והצבעים שהלקוח ביקש.

השילוב של תמציות איכותיות ומתאימות עם פונקציונליות מדויקת   נתנה תוצאה של : "קרם דה לה קרם".

הלקוח הוזמן לטעימות וראה את הפורמולות בכל שלבי התהליך הרגיש, הריח, וטעם. הטעימות נעשו בשילוב המוצר המוביל המתחרה לצורך יכולת ההשוואה של הלקוח בזמן אמת.  

לאחר אישור הלקוח והתלהבות גדולה מהתוצאות הועברו אליו תיקי המוצרים הכוללים פורמולות, רשימת חומרי הגלם וספקיהם ופירוט מסודר איך לייצר את המוצר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *